Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/9/2022

Μηχανικός Πωλήσεων

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΙΓΑΛΕΩ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρία VOP Cables - Γ.  ΠΑΡΠΑΝΕΛΑΣ  Α.Ε., η οποία δραστηριοποιείται στο εμπόριο ειδικών καλωδίων και ηλεκτρολογικού υλικού, αναζητεί Μηχανικό Πωλήσεων ο/η οποίος/α θα αναλάβει την παρακολούθηση και περαιτέρω διεύρυνση εξειδικευμένου πελατολογίου στην περιοχή της Αττικής και Στερεάς Ελλάδας.

Αρμοδιότητες

• Διαχείριση του υφιστάμενου πελατολογίου της εταιρείας και ανάπτυξη νέου στους Νομούς Αττικής και Στερεάς Ελλάδας. Τακτικές επισκέψεις, σύνταξη οικονομικών προσφορών, παραγγελιοληψία και εξυπηρέτηση των πελατών
• Χαρτογράφηση της αγοράς και ανάπτυξη του πελατολογίου
• Εκπαίδευση των πελατών στα προϊόντα της εταιρείας
• Χτίσιμο μακροχρόνιων συνεργασιών
• Παρακολούθηση του ανταγωνισμού και των τάσεων της αγοράς και δημιουργία σχετικών αναφορών

Απαραίτητα Προσόντα

• Απαραίτητη εμπειρία στο χώρο των πωλήσεων B2B
• Πτυχίο τεχνολογικής κατεύθυνσης Ηλεκτρολόγου ή Μηχανολόγου Μηχανικού
• Εξαιρετική ικανότητα διαπροσωπικής επικοινωνίας και συνεργασίας με συναδέλφους και πελάτες
• Ενθουσιασμό και διάθεση για συνεχή μάθηση και εξέλιξη
• Καλή γνώση Αγγλικών.
• Ευχέρεια στη χρήση πληροφοριακών συστημάτων ERP και εφαρμογών office

Παροχές

• Ευχάριστο κλίμα εργασίας και αυτονομία στον τομέα εργασίας
• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Bonus βάσει στόχων
• Εταιρικό αυτοκίνητο & κινητό τηλέφωνο