Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

7/12/2022

Merchandiser σε καταστήματα λιανικής - ΑΤΤΙΚΗ

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΑΤΤΙΚΗ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η TALANTON, Εταιρεία Ανάθεσης Εξειδικευμένων Υπηρεσιών Δικτύων Πωλήσεων & Merchandising, αναζητά δυναμικούς υποψήφιους για λογαριασμό πελάτη της / μεγάλη εταιρεία γαλακτοκομικών προϊόντων, για τη στελέχωση θέσεων Store Merchandiser.

Πρόκειται για το merchandising προϊόντων σε σουπερμάρκετ, καταστήματα λιανικής, κλπ σε διάφορες περιοχές της ΑΤΤΙΚΗΣ. Αυτό περιλαμβάνει καθημερινές επισκέψεις σε προκαθορισμένα καταστήματα βάση προγράμματος και δρομολογίων, διαχείριση ραφιού και προβολών (τοποθέτηση βάση πλανογράμματος, έλεγχος αποθήκης, ανακύκλωση προϊόντων), μεταφορά προϊόντων από το σημείο αποθήκευσης προς το αντίστοιχο σημείο προβολής μέσα στο κατάστημα, αλληλεπίδραση με το μόνιμο προσωπικό του καταστήματος και καταγραφή ποσοτικών και ποιοτικών στοιχείων μέσω ειδικής εφαρμογής. Η θέση περιλαμβάνει έντονη εργασία, μετακίνηση φορτίων και συνεπές χρονοδιάγραμμα.

Περιγραφή θέσης:
  • Merchandising στα ράφια, ψυγεία και άλλα σημεία προβολής των εμπορευμάτων στα καταστήματα
  • Ανακύκλωση των προϊόντων στους χώρους αποθήκευσης και στα ράφια
  • Μεταφορά προϊόντων από το σημείο αποθήκευσης προς το αντίστοιχο σημείο προβολής μέσα στο κατάστημα
  • Τοποθέτηση διαφημιστικού υλικού όπως πινακίδες και banner
  • Τακτοποίηση του αποθέματος του προϊόντων στους χώρους αποθήκευσης
  • Ενημέρωση των υπευθύνων για θέματα σχετικά με το καταστήματα
  • Δημιουργία πελατειακών σχέσεων σε επίπεδο καταστήματος
  • Συμμόρφωση με τις διαδικασίες λειτουργίας (π.χ. scan-in/scan-out, τήρηση της προκαθορισμένης διαδρομή κ.λπ.)
  • Εξυπηρέτηση πελατών (π.χ. επικοινωνία, δημιουργία σχέσεων, προσοχή στις ανάγκες των πελατών, κ.λπ.)
  • Καταγραφή ποσοτικών και ποιοτικών στοιχείων μέσω ειδικής εφαρμογής
  • Καθημερινή, αξιόπιστη, συνεπής προσέλευση

Απαραίτητα Προσόντα

Ο/Η ιδανικός/ή υποψήφιος/α θα πρέπει να διαθέτει:

ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ:
  • 18 ετών και άνω
  • Υπευθυνότητα, συνέπεια, αξιοπιστία
  • Καλή φυσική κατάσταση και δυναμισμός
  • Εξοικείωση με τη χρήση smartphone εφαρμογών
  • Δικό του μεταφορικό μέσο και ευκολία μετακίνησης σε τοποθεσίες διάφορων καταστημάτων εντός του καθορισμένου δρομολόγίου (παρέχεται σχετική αποζημίωση)

ΕΠΙΘΥΜΗΤΑ:
  • Merchandising (π.χ. γέμισμα ραφιών, τακτοποίηση προβολών, ανακύκλωση προϊόντων, καθαρισμός ραφιών, εξάλειψη των ελλείψεων και των ληγμένων προϊόντων κ.λπ.)
  • Μετακίνηση προϊόντων εντός καταστήματος (π.χ. στοίβαξη και μετακίνηση προϊόντων με ασφάλεια)
  • Διαχείριση αποθέματος αποθήκης (π.χ. οργάνωση παλετών, στοίβαξη και αποθήκευση αποθέματος ή προϊόντων κ.λπ.)
  • Εξυπηρέτηση πελατών (χειρισμός παραπόνων πελατών, ανταπόκριση σε αιτήματα πελατών ή κάλυψη αναγκών πελατών)

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση, 40ώρες τη βδομάδα, Δευτέρα-Σάββατο
  • Βασικός μισθός, άμεση πρόσληψη
  • Κάλυψη εξόδων μετακίνησης
  • Επιπλέον χιλιομετρική αποζημίωση εως 200€ για τη χρήση δικού σας μεταφορικού μέσου
  • Φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση σε διαδικασίες merchandising