Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

3/9/2021

Τεχνολόγος τροφίμων

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΙΩΝΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Από εταιρία επεξεργασίας ελιών στην Ιωνία Θεσσαλονίκης, ζητείται τεχνολόγος τροφίμων για το τμήμα ποιοτικού ελέγχου/έρευνας και ανάπτυξης.

Τα καθήκοντα της θέσης εργασίας είναι:

  • Εργαστηριακές αναλύσεις ποιοτικού ελέγχου τροφίμων
  • Παραλαβή και έλεγχος εισερχομένων και τελικών προϊόντων
  • Συμμετοχή σε ερευνητικό πρόγραμμα  -επεξεργασία αποτελεσμάτων
  • Τήρηση του προγράμματος εσωτερικών και εξωτερικών αναλύσεων
  • Συμμετοχή στην έρευνα και ανάπτυξη νέων προϊόντων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο επιστήμης και τεχνολογίας τροφίμων ή συναφές
  • Καλή γνώση αγγλικών
  • Ευχέρεια στη χρήση υπολογιστή, ιδιαίτερα συστήματα word και excel
  • Προϋπηρεσία σε εργαστηριακές αναλύσεις θα ληφθεί υπόψη υπέρ της αξιολόγησης
  • Υπευθυνότητα, προθυμία, εργατικότητα και καλό πνεύμα συνεργασίας
  • Δυνατότητα αυτόνομης μετακίνησης στην εργασία
  • Φυσική καταλληλότητα, ευχέρεια και προθυμία για εργασία σε περιβάλλον βιομηχανίας

Παροχές

  • Μόνιμη θέση πλήρους απασχόλησης
  • Άμεση πρόσληψη με πλήρη ασφαλιστική κάλυψη
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Επιπλέον ιδιωτική ασφάλιση
  • Πρωϊνό και όχι κυλιόμενο ωράριο εργασίας
  • Εργασία σε αναπτυσσόμενη εξαγωγική εταιρία