Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/10/2023

Σύμβουλος Ανάπτυξης Συστημάτων Διαχείρισης ISO με εξειδίκευση σε συστήματα Ποιότητας, Περιβάλλοντος, Ενέργειας και Υγείας και Ασφάλειας της Εργασίας.

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΑΘΗΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρία ΣΑΜΑΡΑΣ & ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΕΠΕ στα πλαίσια της συνεχούς ανάπτυξης της
Ζητεί στέλεχος πλήρους απασχόλησης για την περιοχή της Αθήνας:

Η θέση
Ως σύμβουλος Συστημάτων Διαχείρισης καλείσαι να αναπτύξεις την απαιτητή από το αντίστοιχο πρότυπο (ISO Standard) τεκμηρίωση σύμφωνα με τη δομή και λειτουργία της επιχείρησης και να συμβάλεις πέραν της πιστοποίησης της εταιρίας, στη βελτίωση του τρόπου λειτουργίας της, τον τρόπο αντιμετώπισης των διαφόρων απειλών ή/και ευκαιριών που προκύπτουν από τη σημερινή «ηλεκτρονική» εποχή και την εξαγωγή χρήσιμων για τη διοίκηση συμπερασμάτων.
Οι εταιρίες διαφέρουν ως προς το αντικείμενο δραστηριότητας, το μέγεθος, το λόγο ανάπτυξης του Συστήματος Διαχείρισης (ISO MS), αλλά αυτό αποτελεί μια διαρκή πρόκληση και εναλλαγή στην εργασία μας.
Η προσέγγισή μας είναι αυτής της Ομάδας και σκοπός μας είναι η διαρκής εξέλιξη των Στελεχών μας μέσα από την εκπαίδευση, τη συνεργασία με άλλα Στελέχη και φυσικά τη δουλειά τους. Η αρχή μας είναι η απόδοση προστιθέμενης αξίας στις υπηρεσίες μας, η ικανοποίηση των πελατών μας και η εταιρική μας βελτίωση.

Κύριες Αρμοδιότητες
• Επαφή με δυνητικούς πελάτες
• Κοστολόγηση έργων και σύνταξη προσφορών
• Σχεδιασμός υλοποίησης έργων, χρονοδιάγραμμα και παραδοτέα
• Συμμετοχή στην σύνταξη διαδικασιών και εντύπων
• Συμμετοχή στην εκπόνηση αναλύσεων διακινδύνευσης (Risk Assessment)
• Συμμετοχή στην διενέργεια εσωτερικών επιθεωρήσεων και ανασκοπήσεων Διοίκησης
• Παρακολούθηση εξέλιξης έργων και ενημέρωση Διοίκησης
• Συμμετοχή σε εκπαιδεύσεις
• Συμμετοχή σε εταιρικές δράσεις

Απαραίτητα Προσόντα

• Δίπλωμα Μηχανικού ή Πτυχίο με κατεύθυνση ή ειδίκευση στην Πληροφορική
• Γνώση των προτύπων ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001,ΙSO 50001
• Επικοινωνιακές δεξιότητες και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
• Αναλυτική σκέψη και οργανωτικές δεξιότητες
• Ομαδικό πνεύμα και διάθεση συνεργασίας με Ομάδα Έργου
• Ικανότητα παράλληλης υλοποίησης πολλαπλών εργασιών
• Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας (ανάγνωση, σύνταξη και επικοινωνία)
• Πολύ καλή γνώση MS Office
• Δίπλωμα Β’ κατηγορίας
• ΙΧ αυτοκίνητο
• Δυνατότητα ταξιδιών

Επιθυμητά προσόντα

• Εργασιακή εμπειρία σε θέματα ανάπτυξης ή/και συντήρησης, εφαρμογής Συστημάτων Διαχείρισης (ISO MS).
• Πιστοποίηση ή επιμόρφωση επικεφαλής επιθεωρητή ή εσωτερικού επιθεωρητή.
• Γνώση λοιπών προτύπων (ISO 27001, ISO 39001, ISO 37001 κλπ.)

Παροχές

• Άριστο περιβάλλον εργασίας
• Ελκυστικό πακέτο αποδοχών
• Προοπτικές εξέλιξης
• Διαρκής εκπαίδευση

κωδ. θέσης ΔΠ - 016