Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/08/2020

Λογιστής - Λογίστρια

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Μεγάλος όμιλος Εκδοτικών Εταιρειών στην Αθήνα αναζητά Λογιστή - Λογίστρια.

Περιγραφή θέσης εργασίας

  • Ο κάτοχος της θέσης θα αναφέρεται στον Προϊστάμενο Λογιστηρίου και τα κύρια καθήκοντα του θα είναι τα εξής:

Αρμοδιότητες

  • Καθημερινή καταχώρηση και έλεγχος παραστατικών Γενικής Λογιστικής και Εμπορικής διαχείρισης
  • Καταχώρηση Τραπεζικών Κινήσεων
  • Ταμειακές εγγραφές
  • Συμφωνία Πελατών – Προμηθευτών - Τραπεζών
  • Συμφωνίες λογαριασμών Γενικής Λογιστικής
  • Αρχειοθέτηση λογιστικών εγγραφών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ με κατεύθυνση τη Λογιστική
  • 3 - 5 έτη προϋπηρεσία σε μηχανογραφημένο λογιστήριο ΑΕ
  • Γνώση ελληνικών λογιστικών προτύπων (ΕΛΠ)
  • Μεγάλη εμπειρία στην καταχώρηση
  • Εμπειρία σε περιβάλλον ERP
  • Πολύ καλή γνώση MS OFFICE (Word, Excel, outlook)
  • Καλή γνώση Αγγλικών (γραπτά και προφορικά)
  • Κριτική σκέψη και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον