Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/09/2021

HOUSEMAN (ΕΡΓΑΤEΣ ΟΡΟΦΩΝ) - ELYSIUM HOTEL

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΠΑΦΟΣ | Κύπρος
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Περιγραφή

Αναζητάς εργασία στην Κύπρο;

Η Stademos Hotels προσλαμβάνει για την χειμερινή σαιζόν  HOUSEMAN (ΕΡΓΑΤEΣ ΟΡΟΦΩΝ):

Ο Houseman (Εργάτης Ορόφων):

  • Είναι υπεύθυνος για την γενική καθαριότητα των εσωτερικών και των εξωτερικών χώρων του ξενοδοχείου,
  • Είναι υπεύθυνος για την μετακίνηση εξοπλισμού και επίπλων, και του άλλου ηλεκτρικού εξοπλισμού,
  • Εχει διάφορα άλλα καθήκοντα οροφοκομίας.
  • Εκτελεί τα καθήκοντα του με αποτελεσματικό τρόπο, με στόχο  την άριστη εξυπηρέτηση των πελατών.
  • Συμβάλει στην μείωση του κόστους του τμήματος, σύμφωνα με την πολιτική, τις διαδικασίες και τα κριτήρια του Ξενοδοχείου.

 Τι ζητάμε απο τον Houseman:

  • Να αντιλαμβάνεται τις προσδοκίες και τις ανάγκες των πελατών (εσωτερικών και εξωτερικών), δημιουργώντας μια αμοιβαία σχέση εμπιστοσύνης.
  • Να συμμετέχει στην αναβάθμιση του οράματος και των στόχων του ξενοδοχείου και εφαρμόζει και τις διαδικασίες.
  • Να αξιοποιεί θετικά την κριτική των πελατών και μαθαίνει από τα παράπονα τους
  • Να εκτελεί τα καθήκοντα του με αποτελεσματικό και παραγωγικό τρόπο σύμφωνα με τις προκαθορισμένες διαδικασίες, ακολουθώντας τα όσα διδάχτηκε στο πρόγραμμα εκπαίδευσης και να μην διστάζει να κάνει ερωτήσεις.
  • Να προβάλλει μια θετική, επαγγελματική και φιλική εικόνα προς τους πελάτες και τους συναδέλφους του.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση σε ξενοδοχεία πολυτελείας.
  • Καλή φυσική κατάσταση.
  • Ευχάριστη και φιλική προσωπικότητα, αξιόπιστος και ευγενικός.

Παροχές

  •  Άμεση πρόσληψη, μόνιμη απασχόληση (ανοιχτό συμβόλαιο εργασίας)
  • Ελκυστικό πακέτο αμοιβών με βάση τα προσόντα και την εμπειρία
  • Προοπτική εξέλιξης και σταδιοδρομίας
  • Διαμονή ,Διατροφή, Στολή εργασίας και υπηρεσίες πλυντηρίου της στολής