Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/12/2022

Business Analyst

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΜΟΣΧΑΤΟ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Μεταπτυχιακό (MSc)

Η εταιρεία Mellon Technologies επιθυμεί να προσλάβει για λογαριασμό μεγάλου Χρηματοπιστωτικού Οργανισμού στις εγκαταστάσεις του στην ευρύτερη περιοχή της Αθήνας.

Ο κάτοχος της θέσης θα έχει τα παρακάτω καθήκοντα:

· Αναλύσεις δεδομένων από Συστήματα της Τράπεζας, παρακολούθηση ανατεθειμένου χαρτοφυλακίου και δημιουργία αναφορών.

· MIS & Reporting

· Ανάλυση και επεξεργασία αναφορών προς την Διοίκηση

Απαραίτητα Προσόντα

  •  Πτυχίο Πληροφορικής, Θετικών Επιστημών (πχ. Μαθηματικών, Φυσικής), Ηλεκτρολόγου Μηχανικού,
     Μηχανικού Η/Υ

  •  Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ και MS Office (κυρίως Excel)

  •  Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας

  •  Μεταπτυχιακές σπουδές στους τομείς Πληροφορικής, Θετικών Επιστημών, Ηλεκτρολόγου Μηχανικού, Μηχανικού Η/Υ ή στους τομείς Τραπεζικής, Οικονομικών/Χρηματοοικονομικών (επιθυμητές)

  • Επιθυμητή εμπειρία σε / στη(ν):
  1.  συναφείς τομείς (Χρηματοοικονομικές, Συμβουλευτικές ή Τραπεζικές υπηρεσίες)
  2.  συγκέντρωση απαιτήσεων και διενέργεια ελέγχων διασφάλισης ποιότητας συστημάτων
  3. σύνταξη ερωτημάτων SQL
  4.  ανάλυση δεδομένων και ανάπτυξη αναφορών
  5. εργαλεία data visualization (π.χ. Power BI)

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  •  Συμμετοχή σε πρόγραμμα bonus
  • Δομημένο πρόγραμμα εκπαίδευσης και ανάπτυξης δεξιοτήτων
  • ·Ευκαιρίες προσωπικής & επαγγελματικής εξέλιξης