Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

08/10/2020

Γραμματειακή Υποστήριξη με απαραίτητες γνώσεις Digital Marketing

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΑΘΗΝΑ-ΚΕΝΤΡΟ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Μερική απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Eταιρεία που δραστηριοποιείται στο χονδρικό εμπόριο, σε τομείς που αφορούν τον μαζικό εξοπλισμό συσκευασίας με εξειδίκευση στα προϊόντα εστίασης HO.RE.CA, αναζητά Γραμματειακή Υποστήριξη με απαραίτητες γνώσεις Digital Marketing - Μερικής Απασχόλησης με έδρα την Αθήνα.

Περιγραφή Θέσης Εργασίας

  • Γραμματειακή υποστήριξη διοίκησης
  • Επικοινωνία με πελάτες και σύνταξη προσφορών κατόπιν αναγκών διοίκησης και τμήματος πωλήσεων
  • Υποστήριξη εμπορικού τμήματος (ηλεκτρονική αλληλογραφία με πελάτες και προμηθευτές εξωτερικού, συνεννόηση με μεταφορικές για εισαγωγές εξαγωγές εμπορευμάτων)
  •  Δημιουργία περιεχομένου, διαχείριση των social media
  • Διαχείριση διαφημιστικών και προωθητικών ενεργειών (online & offline)
  • Συμμετοχή και υποστήριξη σε λοιπές εργασίες λογιστηρίο.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος/η ΑΕΙ / ΤΕΙ
  • Καλή γνώση διαχείρισης Social Media, ιστοσελίδας και ενεργειών προώθησης (email marketing, Google ads, SEO κτλ)
  • Πολύ καλή χρήση προγραμμάτων Office (Word, Excel, Powerpoint,Photoshop η αντίστοιχων προγραμμάτων)
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας για διαχείριση social media πλατφόρμας
  • Επιθυμητή βασική γνώση γραφιστικής

Παροχές

  • Σταθερό πακέτο αποδοχών
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης