Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

09/03/2020

Sales Representative

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Θέλεις να κάνεις το επόμενο βήμα στην καριέρα σου ως Sales Representative;

Είσαι επικοινωνιακός και έχεις πάθος στις πωλησεις; Σου αρέσει να επιτυγχάνεις τους στόχους σου και να επιβραβεύεσαι; Θα ήθελες να εξελιχθείς στο χώρο των πωλήσεων και να αναπτυχθείς επαγγελματικά;

Εάν επιθυμείς να εργαστείς σε μία από τις κορυφαίες πολυεθνικές εταιρείες και να κάνεις τη διαφορά στο χώρο των πωλήσεων, τότε αυτή θέση είναι για σένα!

Απαραίτητα Προσόντα

Τα καθήκοντα της θέσης του Sales Representative είναι:
  • Επίτευξη των ετήσιων στόχων
  • Εφαρμογή όλων των εμπορικών δραστηριοτήτων και την πρόταση καινοτόμων δράσεων και ιδεών
  • Αποτελεσματική διαχείριση των πρακτόρων και των εμπόρων λιανικής πώλησης μέσω συνεχούς υποστήριξης και παροχής συμβουλών
  • Διασφάλιση της διαθεσιμότητας του εμπορικού σήματος (διανομή και αποθέματα) μέσω των αντίστοιχων πελατών και εμπόρων λιανικής μέσω τακτικών επισκέψεων
  • Εφαρμογή της στρατηγικής διαχείρισης και καναλιού στην περιοχή ευθύνης
  • Δημιουργία και διατήρηση εξαιρετικών σχέσεων με τους πελάτες
  • Εκχώρηση της επωνυμίας σε POS μέσω της αποτελεσματικής και κατάλληλης τοποθέτησης POSM, της διαθεσιμότητας χώρου
  • Παραγωγή αναφορών, ανάλυση των διαθέσιμων δεδομένων για την κατάλληλη εφαρμογή των εμπορικών δραστηριοτήτων
Ο ιδανικός υποψήφιος για τη θέση του Sales Representative θα πρέπει να διαθέτει τα ακόλουθα:
  • Πτυχίο ΑΕΙ με κατεύθυνση Marketing/ Οικονομικά/ Διοίκηση Επιχειρήσεων ή σε συναφές αντικείμενο
  • Τουλάχιστον 1 - 2 έτη εργασιακή εμπειρία σε τομέα FMCG
  • Άπταιστη χρήση της Αγγλικής γλώσσας, η γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν
  • Άριστη γνώση H/Y και προγραμμάτων MS Office
  • Δυνατότητα ταξιδιών
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων και διαπραγμάτευσης
  • Προσανατολισμός στο στόχο και το αποτέλεσμα
  • Επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες
  • Αναλυτικές ικανότητες σε εμπορικά και οικονομικά στοιχεία

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει για τη θέση του Sales Representative τα παρακάτω:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Μηνιαία Bonus
  • Εταιρικό αυτοκίνητο, έξοδα κινήσεως
  • Εταιρικό κινητό
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον
Αν θέλεις το επόμενο σου βήμα να είναι σε θέση Sales Representative, κάνε αίτηση τώρα!

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη θέση εργασίας μπορείς να επικοινωνήσεις με την Tzina Vamvatsikou στο +30 2106770523 #salesjob

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.