Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/4/2021

Υπάλληλος Εμπορικού Τμήματος Παραγγελιοληψίας και Διακίνησης (Οινόφυτα Βοιωτίας)

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΟΙΝΟΦΥΤΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, γνωστής εμπορικής εταιρείας, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Υπάλληλος Εμπορικού Τμήματος Παραγγελιοληψίας και Διακίνησης
(Οινόφυτα Βοιωτίας)

Περιγραφή Θέσης
• Διαχείριση του τηλεφωνικού κέντρου και της αλληλογραφίας της εταιρείας
• Επαφή και επικοινωνία με πελάτες που έχουν εκφράσει το ενδιαφέρον τους για συνεργασία
• Λήψη παραγγελιών και ενημέρωση των πελατών σχετικά με το απόθεμα, τη διαμόρφωση της τιμής των προϊόντων και τη συμφωνία του τρόπου πληρωμής
• Εξυπηρέτηση πελατών και ενημέρωση για την κατάσταση της παραγγελίας τους
• Συμμετοχή στον προγραμματισμό και στην εκτέλεση των παραγγελιών
• Έκδοση δελτίων αποστολών / τιμολογίων
• Συλλογή και αρχειοθέτηση εγγράφων
• Διαχείριση παραπόνων και αιτημάτων των πελατών

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου
• Απόφοιτος/η ΤΕΙ /ΑΕΙ
• Απαραίτητη προϋπηρεσία τουλάχιστον δύο (2) έτη σε αντίστοιχη θέση ή σε θέση εξυπηρέτησης πελατών/ διαχείρισης παραγγελιών
• Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
• Πολύ καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office
• Γνώση ΕRP θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
• Κάτοχοι μεταφορικού μέσου
• Ικανότητα οργάνωσης και διαχείρισης μεγάλου όγκου πληροφοριών
• Επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες
• Ανθεκτικότητα στην πίεση
• Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για άνδρες υποψηφίους

Παροχές

Παροχές Εταιρείας
• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Σύμβαση αορίστου χρόνου
• Κάλυψη εξόδων μετακίνησης για κατοίκους του νομού Αττικής
• Σύγχρονο και δυναμικό εργασιακό περιβάλλον

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Για περισσότερες θέσεις εργασίας επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας www.adecco.gr και καταχωρίστε το βιογραφικό σας σημείωμα στη βάση μας. Για την καταχώριση του βιογραφικού σας στη βάση της Adecco προτείνεται η χρήση του Google Chrome.

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.