Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/01/2016

Υπεύθυνος Γραμμής Παραγωγής

Παραγωγή - Εργάτες - Τεχνίτες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ο πελάτης μας, μεγάλη ελληνική βιομηχανία που δραστηριοποιείται στον κλάδο των τροφίμων, αναζητά Υπεύθυνο Γραμμής Παραγωγής με έδρα στην Αττική.

Υπεύθυνος Γραμμής Παραγωγής (Reference: 2744)

Περιγραφή θέσης

Σκοπός του Υπεύθυνου Γραμμής Παραγωγής είναι ο χειρισμός όλων των σταδίων Αρτοποποίησης όσο αφορά τους δείκτες ποιότητας, τους χρόνους, την υγιεινή και την ασφάλεια των τροφίμων: ανάμειξη αλεύρων, ζύμωμα Α' και Β' υλών, ωρίμανση, ψήσιμο άρτου, ψύξη στους πύργους ψύξεως. Η θέση αναφέρεται στον Διευθυντή Παραγωγής.

Καθήκοντα :

  • Χειρίζεται την γραμμή παραγωγής σύμφωνα με τους κανόνες λειτουργία της, με σκοπό την έγκαιρη ποιοτική και αποτελεσματική υλοποίηση του προγράμματος παραγωγής στην βάρδια του.
  • Ελέγχει και συντονίζει τους εργαζόμενους της γραμμής παραγωγής για την ορθή τήρηση του προγράμματος και την αποτελεσματική λειτουργία της γραμμής.
  • Τηρεί τα ποιοτικά κριτήρια των παραγόμενων προϊόντων, καθώς και τους κανόνες υγιεινής & ασφάλειας, καθαριότητας και ασφάλειας προϊόντος που έχουν τεθεί
  • Προτείνει διορθωτικές ενέργειες για την βελτίωση της απόδοσης των γραμμών παραγωγής
  • Συμπληρώνει έγκαιρα τα προβλεπόμενα έντυπα και τις αναφορές της βάρδιας του.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΤΕΙ ή μέσης Τεχνικής Σχολής
  • Εργασιακή εμπειρία 3 - 5 έτη σε βιομηχανική παραγωγή, κατά προτίμηση σε τρόφιμα.
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών και χρήση Η/Υ
  • Δυνατότητα εργασίας σε κυλιόμενες βάρδιες
  • Διοικητικές ικανότητες
  • Ενεργητικότητα και υπευθυνότητα
  • Εχεμύθεια
  • Αποτελεσματική επικοινωνία
  • Προσανατολισμός στην επίτευξη του στόχου
  • Οργανωτικότητα
  • Ομαδικό πνεύμα

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:

  • Iκανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Εκπαίδευση σχετικά με τα προϊόντα της
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης