Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

04/02/2016

Events Assistant

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ICAP Recruitment Solutions είναι μέρος της ICAP Group, το μεγαλύτερο Όμιλο Παροχής Υπηρεσιών στη Νοτιο-Ανατολική Ευρώπη. Ειδικευόμαστε στην αξιολόγηση και την πρόσληψη πτυχιούχων και επαγγελματιών τόσο για τις τοπικές όσο και για τις πολυεθνικές εταιρείες.

Για λογαριασμό πελάτη μας στα βόρεια προάστια με ηγετική παρουσία στον χώρο του αναζητούμε για ένα δυναμικό άτομο για να καλύψουμε την θέση του:

Αρμοδιότητες:

  • Συμμετοχή στη δημιουργία και διοργάνωση εκδηλώσεων.
  • Επικοινωνία με προμηθευτές και διαχείριση τεχνικών θεμάτων παραγωγής εκδηλώσεων.
  • Διαχείριση back office ενεργειών και υποστήριξη των εκδηλώσεων.
  • Επικοινωνία και διαχείριση διαφορετικών ομάδων συνεργασίας (εσωτερικά κοινά, συνεργάτες και πελάτες).
  • Aξιοποίηση όλων των μέσων επικοινωνίας για την αποτελεσματικότερη προβολή των εκδηλώσεων.

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ ΤΕΙ/ Κολλέγιο στον τομέα Marketing, Επικοινωνία, Διαφήμιση ή Διοίκηση Επιχειρήσεων.
  • Προϋπηρεσία 1-2 έτη σε ανάλογη θέση διοργάνωσης εκδηλώσεων ή συνεδρίων (hospitality management).
  • Άριστη χρήση MS Office(Word, Excel, PowerPoint).
  • Καλή γνώση και χρήση Social Media.
  • Πολύ καλή γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας (γραπτός και προφορικός λόγος).
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άντρες).

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Αποτελεσματικότητα, πάθος για αποτέλεσμα.
  • Οργανωτικότητα και ευελιξία.
  • Ομαδικότητα και επικοινωνιακές δεξιότητες.
  • Ικανότητες οργάνωσης, σχεδιασμού και προγραμματισμού.
  • Καινοτομία, πρωτοβουλία και προνοητικότητα.
  • Ανεπτυγμένες δεξιότητες κοινωνικής δικτύωσης.
  • Ικανότητα ανάπτυξης εποικοδομητικών διαπροσωπικών σχέσεων.

Παροχές

Η εταιρεία παρέχει:

  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών.
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας.
  • Ευκαιρία σταδιοδρομίας σε μια δυναμικά αναπτυσσόμενη επιχείρηση.