Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

10/12/2015

Βοηθός Λογιστή (Πλησίον Χαλκίδας) (κωδ. θέσης: S-722/56225)

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΧΑΛΚΙΔΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2008, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, βιομηχανικής επιχείρησης, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Περιγραφή Θέσης
Καταχώριση και έλεγχος λογιστικών εγγραφών
Συμφωνίες υπολοίπων πελατών – προμηθευτών
Συμφωνία τραπεζών
Πιστωτικός έλεγχος πελατών
Τήρηση φορολογικών υποχρεώσεων (ΦΠΑ, ΦΜΥ κτλ)
Συμμετοχή στις λογιστικές απογραφές
Υποστήριξη των εργασιών του λογιστηρίου

Απαραίτητα Προσόντα

Απόφοιτος/η ΑΕΙ (Οικονομικής ή Χρηματοοικονομικής κατεύθυνσης). Επιθυμητή η κατοχή μεταπτυχιακού τίτλου σπουδών
Προϋπηρεσία τριών (3) έως πέντε (5) ετών σε αντίστοιχη θέση
Γνώση φορολογικής νομοθεσίας
Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
Πολύ καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office (ιδίως Excel)
Εξοικείωση με ERP προγράμματα (επιθυμητά SAP)
Υπευθυνότητα και συνέπεια στην τήρηση χρονοδιαγραμμάτων
Οργανωτικότητα και ικανότητα εργασίας σε συνθήκες πίεσης
Ανεπτυγμένες ικανότητες αριθμητικού συλλογισμού

Παροχές

Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον