Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

17/05/2015

ΠΩΛΗΤΗΣ B2B

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΣΕΡΡΕΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η εταιρεία μας με περισσότερα από 25 χρόνια ηγετικής παρουσίας στο χώρο της αποθήκευσης και οργάνωσης σπιτιού, ως αντιπρόσωπος στην ελληνική αγορά των επωνύμων προϊόντων της Keter®, που κερδίζουν την εμπιστοσύνη του καταναλωτή ανά τον κόσμο για περισσότερα από 60 χρόνια και άλλων επωνύμων οίκων του εξωτερικού, ζητά να προσλάβει για το Τμήμα Εταιρικών Πωλήσεων της Ανατολικής Μακεδονίας, με έδρα την πόλη των Σερρών :

Πωλητή B2B

Ο κάτοχος της θέσης θα αναφέρεται στον Διευθυντή Πωλήσεων.

Κύρια Καθήκοντα

   - Εξυπηρέτηση πελατών με συνεχή υποστήριξη, ενημέρωση και συχνές επισκέψεις στο δίκτυο συνεργατών για παραγγελιοληψίες και διαχείριση χρηματικών ποσών για λογαριασμό της εταιρείας.
   - Έρευνα αγοράς και δημιουργία πλάνου ανάπτυξης περιοχής ευθύνης.
   - Καταγραφή αναγκών υφισταμένων εταιρικών πελατών.
   - Συνεχή ανάπτυξη νέων επιχειρηματικών ευκαιριών και διεύρυνση πελατολογίου.
   - Αποστολή εβδομαδιαίων αναφορών στα κεντρικά γραφεία.
   - Επίτευξη στόχων, όπως έχουν τεθεί από τη Διεύθυνση Πωλήσεων.

Απαραίτητα Προσόντα

    - Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση, ιδανικά στον κλάδο της αποθήκευσης (καταστήματα ειδών κιγκαλερίας, ειδών καθαρισμού & χαρτικών, χρωματοπωλεία, εποχιακών ειδών και ειδών κήπου)
    - Γνώση της τοπικής αγοράς ειδών οικιακής χρήσεως και DIY προϊόντων.
    - Επικοινωνιακές, οργανωτικές και διαπραγματευτικές ικανότητες.
    - Πελατοκεντρική αντίληψη.
    - Ικανότητες επιρροής και πειθούς.
    - Εμπιστευτικότητα και ικανότητα να δημιουργεί σχέσεις εμπιστοσύνης.
    - Γνώση της Αγγλικής γλώσσας επιθυμητή (προφορικά και γραπτά).
    - Επιθυμητή γνώση Η/Υ (MS Office).
    - Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες υποψηφίους).

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει

    - Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών/Αποδοχές βάσει προσόντων/βάσει εισπράξεων.
    - Προοπτικές ανάπτυξης σε ένα φιλικό και δυναμικό εργασιακό περιβάλλον.