Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

9/2/2016

Web Developer / Designer

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Εταιρεία Πληροφορικής με έδρα στην Αθήνα, επιθυμεί να προσλάβει Web Developer / Designer για την κάλυψη αναγκών στον τομέα ανάπτυξης δυναμικών ιστοσελίδων.

Περιγραφή θέσης

Ο Web Developer υλοποιεί websites κυρίως σε πλατφόρμες ανοιχτού κώδικα για νέα πρωτοποριακά projects, σύμφωνα με το σχεδιασμό και τις ανάγκες του κάθε έργου. Παράλληλα συντηρεί & ενημερώνει websites υφιστάμενων project και πελατών. Αναφέρεται στον project manager αλλά ταυτόχρονα συνεργάζεται και με την υπόλοιπη ομάδα ανάπτυξης κατανοώντας τις ανάγκες με σκοπό την άψογη υλοποίηση κάθε project.

Απαραίτητα Προσόντα

- Άριστη γνώση HTML & CSS

- Άριστη γνώση PHP, MySQL

- Άριστη γνώση JavaScript & jQuery

- Καλή γνώση Joomla, Opencart

- Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας (προφορικά & γραπτά)

Ικανότητες

- Άνεση στην επικοινωνία

- Αφοσίωση στην εργασία του

- Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας

- Ικανότητα να λειτουργεί κάτω από πίεση χρόνου

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει ικανοποιητικές αποδοχές, ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον με προοπτικές εξέλιξης.