Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

30/11/2015

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2008, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, πολυεθνικής εταιρίας στα βόρεια προάστια, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Βοηθός Λογιστή (Κωδ. θέσης: S-722/55947)

Περιγραφή Θέσης

  • Παρακολούθηση τραπεζικών συναλλαγών και δανειακών συμβάσεων (όροι συμβολαίων, επιτόκια, κινήσεις λογαριασμών)
  • Διεκπεραίωση ζητημάτων εμπορικής –εγχώριας, εισαγωγικής και εξαγωγικής- δραστηριότητας (κοστολόγηση εισαγωγών, factoring, intrastat κλπ)
  • Πιστωτικός έλεγχος πελατών
  • Δημιουργία αναφορών
  • Υποστηρικτικές αρμοδιότητες στο τμήμα του λογιστηρίου της επιχείρησης (λογιστικές εγγραφές, συμφωνίες υπολοίπων κλπ)

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος/η ΤΕΙ/ΑΕΙ οικονομικής κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον τριών (3) ετών σε αντίστοιχη θέση εργασίας σε εμπορική επιχείρηση
  • Πολύ καλή γνώση λογιστικού σχεδίου και τραπεζικής λογιστικής
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας σε προφορικό και γραπτό λόγο
  • Άριστη γνώση των εφαρμογών του MS Office suite (ειδικά Excel)
  • Πολή καλή γνώση ERP προγράμματος (επιθυμητά Atlantis)
  • Ικανότητα επικοινωνίας και διαπραγμάτευσης
  • Οργάνωση, συνέπεια, έμφαση στη λεπτομέρεια
  • Δυναμική και ευχάριστη προσωπικότητα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητες εξέλιξης σε ένα δυναμικό εργασιακό περιβάλλον