Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/02/2016

Υπεύθυνος/ η Πωλήσεων (έδρα Ρόδος) (κωδ. θέσης: S-722/58061)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΡΟΔΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2008, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό της εταιρίας Γρ. Σαράντης ΑΒΕΕ, μια από τις ηγετικές εταιρίες καταναλωτικών προϊόντων τόσο στην Ελλάδα, όσο και στην ανατολική Ευρώπη, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Περιγραφή Θέσης

·      Προώθηση καταναλωτικών προϊόντων σε καταστήματα λιανικής και ειδικά κανάλια πώλησης στην περιοχή ευθύνης

·      Παρακολούθηση αποθέματος με σκοπό την ελαχιστοποίηση καταστάσεων OOS

·      Συνεργασία με διάφορα τμήματα της εταιρίας με σκοπό τη βελτιστοποίηση της εξυπηρέτησης προς τους πελάτες και την εφαρμογή των διαδικασιών της εταιρίας

·      Παρακολούθηση του ανταγωνισμού και σύνταξη αναφορών

·      Εφαρμογή της εμπορικής και πιστωτικής πολιτικής

·      Διαπραγμάτευση και συμφωνία όρων εμπορικής συνεργασίας

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου

·         Απόφοιτος/η Κολλεγίου/ ΤΕΙ/ ΑΕΙ, ιδανικά Οικονομικής κατεύθυνσης ή Διοίκησης Επιχειρήσεων

·         Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση, κατά προτίμηση σε FMCG εταιρία και σε αγορά μικρής λιανικής

·         Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας

·         Καλή γνώση Η/Υ

·         Δυνατότητα ταξιδίων

·         Πελατοκεντρική αντίληψη

·         Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες

Παροχές

Παροχές Εταιρίας

·      Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών βάσει προσόντων

·      Bonus επίτευξης στόχων

·      Εταιρικό αυτοκίνητο

·      Εταιρικό κινητό και tablet

·      Δυνατότητες εξέλιξης σε ένα δυναμικό εργασιακό περιβάλλον